181
1357219

Paulus Braunacker, kryddkar, förgyllt silver, Nürnberg, 1600-talets mitt.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Trepassformad kryddhylla krönt med dansande figur med bägare. Höjd 15 cm. Vikt 180 g.