263
1320033

Vävd tapet, "Verdure, gobelängteknik. 267,5-269,5 x 247-256 cm, Flandern 1600-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Polykromt landskap med fågel, blommor, stora träd och i fonden trädgårdsarkitektur. Mörkbrun bård med fåglar, blommor, vaser, maskaroner, arkitektoniska ornament och rocailler. Ställvis fodrad. Fodret med gammalt inventarienummer: No 63.

Möjligen något avkortad, bården skarvad på ett ställe. Något slitage och smutsig, fläckar, lagningar, ivävningar, kompletteringar, smärre skador och hål. Senare lisière.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

28. Poul Kjaerholm, matbord, "PK-54", Fritz Hansen, Danmark, 2011.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Fair warning
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK