274
1357182

Matta, antik/semiantik Anatolisk kelim, ca 292-301 x 125-135 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
636 - 818 EUR
666 - 856 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Ett tätt mönster av polykroma hexagoner, stiliserade växter och geometriska figurer. Kortsidorna med ca 12 cm brun slätväv sydd på baksidan.

Något slitage, smutsig, fläckar, smärre skador, lagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?