309
1355043

Matta, semiantik/old Nain, part silk, ca 250,5 x 162 cm

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med tätt polykromt mönster av blommande träd, hjortar samt fåglar. Bred benvit huvudbård med blom-, palmett- och arabeskrankor

Ställvis obetydligt slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar. Långsidorna med obetydliga trampveck.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

251. Dan Wolgers, "Källa (Trearmad ljusstake)".
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
11 000 SEK