568
1363624

Hjalmar Falk

(Sverige, 1856-1938)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Hjalmar Falk
(Sverige, 1856-1938)

Strandvägen från Djurgårdsbron

Signerad och daterad Stockholm 1908. Akvarell 25 x 55 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 540, "Internationella Vårauktionen", 30 maj - 2 juni 2006, kat. nr 54.