590
1350483

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Jenny nyström, "nu är det jul igen!".

"Nu är det jul igen!"

Signerad Jenny Nyström. Akvarell 18 x 27,5 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 008 - 10 010 EUR

Klubbat pris:
290 000 SEK

Förlaga till julkort. Upptagen i Jenny Nyström och Curt Stoopendaal-stiftelsens databas, Kalmar läns museum: KLM-32737-157.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801