684
1351580

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 500 - 21 900 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
210 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

"Eva" (konstnärens hustru)

Signerad IA. Duk uppklistrad på pannå 52 x 42 cm.

Proveniens

Skriftställaren Hasse Z (Zetterström) (1877-1946)
Bukowski Auktioner AB, Internationella Vårauktionen 1996, kat. nr 5.