"Utsigt af Norrmalms Torg, Gustaf Adolphs Statue, Kongl Slottet, H.K. Höghets Prinsessans Palais samt Opera Huset"
Signerad J.F Martin del. Akvarellerad konturetsning 37,5 x 54,5 cm.
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Hans Frölich, "Bröderna Elias och JF Martins gravyrer", 1939, kat nr 169.