Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
735
1344245

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1700-tal

Fåglar (4)

Gouache, vardera 20,5 x 16,5 cm. Samtida ramar.

Tilläggslista

Ej examinerade utan ram.

Proveniens

Tidigare i de Lewenhauptska samlingarna på Sjöholm, Södermanland, därefter i arv.