757
1351245

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 500 - 21 900 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Vintermotiv från Vignaes

Signerad Peder Mönsted och daterad Vignaes-Mjösen 1916. Duk 61 x 91 cm.