773
1350726

Theodor Lundberg

(Sverige, 1852-1926)
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Theodor Lundberg
(Sverige, 1852-1926)

Kvinna på klippa

Monogramsignerad TL och daterad 1918. Gjutarstämpel Herman Bergman Fud. Brons, höjd 103 cm, längd 42 cm.