782
1357004

Carl Holsoe

(Danmark, 1863-1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Carl Holsoe
(Danmark, 1863-1935)

Interiör med konstnärens hustru

Signerad C. Holsoe. Pannå 46 x 38 cm.

Proveniens

Arnbaks Kunsthandel, Bredgade 24, Sankt Annae Plads, Köpenhamn.
Familjen Bolinder, Sverige.

Konstnär

Representerad på museer i Köpenhamn och München.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

311. Marie-Louise Ekman, "Lejontämjerskan".
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK