937
1350077

Penselställ, trä, skulpterad och lackerad. Qingdynastin.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Naturalistiskt formad som en trästam, rödlackerad vid mynning. Höjd 14 cm.

Slitage.

Proveniens

From a the Collection of a Scandinavian business man with a great interest in Asian and European cearmics and Scholars Art.