940
1354716

Skål, silver. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerad, dekor i relief körsbär, pioner, liljor och krysanthemum. Med gåvo dedikation "To Mr & Mrs Duncan from the Arbroath Prisoners of War Relatives April 1944. Diameter 17 cm. Vikt 410 gram.

Slitage.