Spår av sigillmärke i övre högra hörnet samt nedre vänstra. Föreställande ett bergslandskap med figurstaffage. Motivets mått 110,5x56,5 cm.
Oramad. Slitage, veck. Lagningar.
From the Collection of Ernst von Gegerfeldt, thence by descent within the family.