951
1355009

Okänd konstnär, målning, tusch och färg på papper, Qing dynastin.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lagd på pannå. Målad dekor av två tranor bland tallar. Motivets mått 56,5x122 cm. Mått med ram 79x165 cm.

Slitage, skador. Uppklistrad på pannå.

Proveniens

Purchased by the present owner grandparents in the 1930's.