952
1362236

Okänd konstnär, tusch och akvarell på siden. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sigillmärke i övre vänstra hörnet, kalligrafi. Motiv av figurscen i palatsmiljö. Mått med ram 52,5x52,5 cm.

Fläckar, ej examinerad ur ram.

Proveniens

Note a tergo; Från Estrid Ericson Svenskt Tenn, Originalmålning på siden ca 1820, Kina, Julen 1959.