Akvarell och tusch på siden. Föreställande soldater i procession samt ett fält med kalligrafi. Troligen del av en längre målning. Motivets mått 36,5x41 cm. Kalligrafirutan 36,5x10,5 cm. Mått med ram 43x64,5 cm.
Slitage. Fläckar.
×
Logga in
Kunde inte logga in