953
1347751

Sidenmålning, okänd konstnär. Sen Qingdynasti.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Akvarell och tusch på siden. Föreställande soldater i procession samt ett fält med kalligrafi. Troligen del av en längre målning. Motivets mått 36,5x41 cm. Kalligrafirutan 36,5x10,5 cm. Mått med ram 43x64,5 cm.

Slitage. Fläckar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

104. Birger Kaipiainen, plakett, chamotterat stengods, Arabia, Finland 1946.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK