972
1354554

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille vertefärger av blommande trädgård med fjärilar och insekter. Diameter 37 cm.

Nagg, slitage. Liten spricka vid ett nagg.