983
1345590

Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala, efter europeisk silvermodell, dekor i famille rosefärger med blommor. Längd 39,5 cm.

Nagg, slitage.