984
1345573

Tallrikar, 12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av tupp i blommande trädgård. Diameter 22,5 cm.

Fyra lagade, en med ifyllda nagg, en med brättspricka, nagg, slitage.