343A
1395648

Ron Gorchov

(USA, 1930-2020)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Ron Gorchov
(USA, 1930-2020)

"Untitled, #20"

Signerad Ron Gorchov och daterad © RON GORCHOV 1980 a tergo. Blandteknik på papier-mâché, konvexformad och pressad 69 x 59 cm. Förstärkt baksida med två trästavar. Monterad i plexiglaslåda 75,5 x 65,5 x 20,5 cm.

Proveniens

Privat samling, Göteborg.