387
1380043

"The New York Collection for Stockholm"

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 400 - 13 600 EUR
11 900 - 14 300 USD
Klubbat pris
230 000 SEK
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Mapp med 30 grafiska blad, 1973, utgiven av Experiments in Art and Technology, signerade och numrerade 262/300 (Kenneth Noland och . Bladstorlek, varierande ca 30 x 22 cm. Innehåller Lee Bontecou, Robert Breer, John Chamberlain, Walter de Maria, Jim Dine, Mark di Suvero, Öyvind Fahlström, Dan Flavin, Red Grooms, Hans Haacke, Alex Hay, Donald Judd, Ellsworth Kelly, Sol LeWitt, Roy Lichtenstein, Robert Morris, Louise Nevelson, Kenneth Noland, Claes Oldenburg, Nam June Paik, Robert Rauschenberg, Larry Rivers, James Rosenquist, George Segal, Richard Serra, Keith Sonnier, Richard Stankiewicz, Cy Twombly, Andy Warhol och Robert Whitman.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?