Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
400
1345071

Sam Francis

(USA, 1923-1994)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Sam Francis
(USA, 1923-1994)

"Coldest Stone"

Färglitografi, 1960, signerad med blyerts och numrerad 54/65. 63,5 x 90,2 cm (BFK Rives).

SF-15.