404
1377442

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 900 - 18 200 EUR
16 700 - 19 000 USD
Klubbat pris
230 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

"Untitled 2", ur: "Free South Africa"

Färglitografi, 1985, signerad med blyerts 53/60, utgiven av Edition Schellmann, München/New York. Bladstorlek 80,5 x 100 cm (BFK Rives).

Littmann, 42-43.

Konstnär