403
1384694

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 400 - 13 600 EUR
11 900 - 14 300 USD
Klubbat pris
155 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

"Three Lithographs: one plate"

Färglitografi, 1985, signerad och daterad 85 samt numrerad AP 12/20 med blyerts. Bladstorlek 81 x 100 cm. Utgiven av Edition Schellmannmed deras blindstämpel.

Littmann 39.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?