415
1362244

Georg Herold

(Tyskland, Född 1947)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
571 - 761 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Georg Herold
(Tyskland, Född 1947)

"Looking for an buttonhole"

Offset och assemblage. Signerad, daterad och numrerad 4/35. 28,5 x 18 cm.

Proveniens

Anders Tornberg Gallery.
Private collection, Sweden (införskaffad från ovan).

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?