Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
422
1389873

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Pilot-Speed of Light"

Färglitografi, 1999. Signerad, daterad och numrerad 58/58. Utgiven av Universal Limited Art Editions, New York. Bladstorlek 99 x 83 cm.