423
1378923

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 430 - 1 900 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"The Memory Continues but the Clock Disappears"

Litografi med roterande spegel monterad i originalram, 2011. Signerad, daterad och numrerad 9/45. Totalmått 101.5 x 67 cm. Utgiven och publicerad av Universal Limited Art Editions, Bay Shore, NY.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?