424
1392261

Richard Serra

(USA, 1939-2024)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
105 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Richard Serra
(USA, 1939-2024)

"Malcolm X"

Litografi, 1981. Signerad, daterad och numrerad 11/14 med blyerts. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles. Bladstorlek 156 x 133 cm.

Proveniens

Galerie Nordenhake, Stockholm.
Privat samling.