426
1383761

Frank Stella

(USA, Född 1936)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 140 - 1 430 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Frank Stella
(USA, Född 1936)

"Hollis Frampton" ur "Purple Series"

Färglitografi, 1972, signerad med blyerts och numrerad AP IV. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles med deras blindstämpel. 40 x 56 cm.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?