92
1382116

Arnt Lande

(Norge, 1920-2005)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Arnt Lande
(Norge, 1920-2005)

tillskrivna, modell "Senior", fåtöljer 1 par, Møller & Stokke, Norge, 1950-60-tal.

Klädda i fårskinn, armstöd i teak, mässingsskodda ben i bok, höjd 73 cm.

Omklädda och renoverade.

Jämför bild på soffan ur produktkatalog från 1950-talet.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

415. Shih Chieh Huang, "Eye Dea".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK