470
1379589

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, bordslampa, markaryd 1950-tal.

bordslampa, Markaryd 1950-tal.

Teak, skärm av beige glasfiberväv, märkt med pappersetikett: HANS-AGNE JAKOBSSON MARKARYD, MADE IN SWEDEN. Höjd 63 cm.

Smärre slitage, elen ej kontrollerad.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

Klubbat pris:
15 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77