1095
1364983

Urna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fortlöpande blomsterslinga. Höjd 28 cm.

Slitage. Nagg.