112
1397151

Biblioteksur, av James Crossley (1776-1818) London ca 1780, George III.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
37 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad i mahogny. Beslag i förgylld mässing. Försilvrad urtavla med romerska siffror och märkt James Crossley London. Höjd 66, bredd 38, djup 27 cm. Vev, nyckel medföljer.