136
1396218

Lorens Stabeus, kåsa, delvis förgyllt silver, Stockholm 1754

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Runt livet driven dekor av bucklor. Invändigt förgylld. Tumgrepp med maskaron. Längd 14,5. Höjd 6,5 cm. Vikt 118 g.