17
1391886

Byrå, tillskriven Carl Lindborg (mästare i Stockholm 1781-1808), Gustaviansk.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda, björk och färgat lövträ. Dekor med motiv av blomsterkorg och frukter. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Nyckel medföljer. Längd 90, bredd 51, höjd 85 cm.