303
1391858

Pokal med lock, glas, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
442 - 618 EUR
470 - 658 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konande cuppa med slipad och graverad dekor av bladbård och blommor, på balusterben med stor fot. Locket från samma tid men skiljer sig något i dekor. Höjd 34 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?