305
1395685

Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 330 EUR
940 - 1 410 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter silvermodell, etsad dekor av monogrammet "B G F" under krona. Frånsidan med tulpan. Höjd 18,5 cm.

Slitage.

Skånska glasbruket, kulturens årsbok 1989, sid 79.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?