315
1400210

Vinglas, 13 stycken snarlika. Frankike/Tyskland, sent 1700-tal.

Utropspris
10 000 SEK
949 EUR
1 090 USD
Klubbat pris
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Facetterade. Gulddekor med varierande motiv av bl.a. landskap. Höjd 15-17 cm.

Slitage. Två med naggade fötter.