315
1400210

Vinglas, 13 stycken snarlika. Frankike/Tyskland, sent 1700-tal.

Utropspris
10 000 SEK
883 EUR
940 USD
Klubbat pris
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Facetterade. Gulddekor med varierande motiv av bl.a. landskap. Höjd 15-17 cm.

Slitage. Två med naggade fötter.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?