Madeleine Pyk – en samling F769
331
1377593

Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter kinesisk förlaga i blanc de chine med dekor i relief av körsbärsblom. Koppens höjd 4,5 cm, fatets diameter 10 cm.

Smärre nagg vid koppens kant.