Madeleine Pyk – en samling F769
364
1403142

Ring 18K guld med en rund briljantslipad diamant vikt 3.30 ct kvalitet E vs2

Utropspris
450 000 - 500 000 SEK
42 700 - 47 400 EUR
48 900 - 54 300 USD
Klubbat pris
540 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

enligt medföljande GIA-certifkat 5361433, storlek 17.50/55, totalvikt 4 g. Stämplad WAB, Stockholm 2007. Ursprungligen satt diamanten i en ring tillverkad av Van Cleef & Arpels som medföljer, 18K guld signerad Van Cleef & Arpels samt numrerad 131695. Etui från Van Cleef samt dokument från dessa medföljer.

Tilläggslista

OBS vs 2 inte vvs 2