611
1387266

Gustaf Wilhelm Palm

(Sverige, 1810-1890)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Wilhelm Palm
(Sverige, 1810-1890)

I Roms utkanter

Signerad GW Palm och daterad Roma 1848. Uppfodrad duk 40 x 62 cm.

Proveniens

Markisfamiljen Valdecilla y Pelayos, Madrid.