Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
612
1401496

Gustaf Adolf Schuknecht

(Sverige, 1806-1881)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 460 - 1 750 EUR
1 700 - 2 040 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Adolf Schuknecht
(Sverige, 1806-1881)

"Fiskare i Stockholms Skären"

Signerad Schauknecht och daterad 1844. Duk 30,5 x 41,5 cm. Samtida ram.

Tilläggslista

Utförd av Gustaf Adolf Schuknecht (1806-1881).