612
1401496

Gustaf Adolf Schuknecht

(Sverige, 1806-1881)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Adolf Schuknecht
(Sverige, 1806-1881)

"Fiskare i Stockholms Skären"

Signerad Schauknecht och daterad 1844. Duk 30,5 x 41,5 cm. Samtida ram.

Tilläggslista

Utförd av Gustaf Adolf Schuknecht (1806-1881).