611
1387266

Gustaf Wilhelm Palm

(Sverige, 1810-1890)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Wilhelm Palm
(Sverige, 1810-1890)

I Roms utkanter

Signerad GW Palm och daterad Roma 1848. Uppfodrad duk 40 x 62 cm.

Proveniens

Markisfamiljen Valdecilla y Pelayos, Madrid.