Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
623
1399649

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 870 - 5 850 EUR
5 660 - 6 800 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, skulptur
+46 (0) 707 88 84 72
Jenny Nyström
(Sverige, 1854-1946)

Vingåkerskulla.

Signerad Jenny Nyström och daterad 1910. Pastell 60,5 x 46,5 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.