78
1378684

Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets mitt, Rokoko

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Fasettslipat spegelglas. Krön dekorerat med rocailler samt akantus. Höjd ca 170 bredd 83 cm. A tergo med påskrift nr 1.

Bukowskis Internationella Vårauktionen 2005
Katalognummer 536:995.

Bukowskis sålde systerspegeln 2005.