8
1375600

Sekretär, tillskriven Johan Åbrandt (Stockholm 1749-1773), Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Sekretär med tre lådor och skrivklaff med bakomliggande fem lådor samt fack. Fanerad med valnöt, plommon m. fl. träslag. Förgyllda mässingsbeslag. Bredd 93, djup 58, höjd 104 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.