29
1398634

Stolar, två stycken, signerade Lebe & Rast "Trigonus X & Y Nr 1".

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i lackerat trä, polykromt bemålade, signerade 'Lebe & Rast, Trigonus X Nr 1 & Y Nr 1', sitthöjd 46,5 cm, höjd 93 cm.

Slitage.

Proveniens

Siwert Bergström, Galleri GKM, Malmö.