40
1431871

Anders Pehrson

(Sverige, 1912-1982)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Anders Pehrson
(Sverige, 1912-1982)

golvlampor 2 st, "Bumling Junior", "G-639" ateljé Lyktan, 1970-80-tal.

Mässing, märkta 'Ateljé Lyktan Åhus', höjd 120 cm.

Smärre slitage, bucklor, ej funktionstestade.